Nasze prace - łaziki naziemne

Praca końcowa – wykonanie jeżdżącego pojazdu, który miałby zamontowane urządzenia do badania jakości powietrza i specjalne urządzenia do oczyszczania powietrza – filtry, była pomysłem uczniów. Uczniowie naukowego koła ,,Wolańscy odkrywcy”  realizując projekt badawczy ,,Badanie stanu powietrza w Woli Wielkiej”  jednocześnie realizowali tematy z platformy ,,Być jak Ignacy” – związane z naukowcem – Mieczysławem Bekkerem.

Młodzi odkrywcy zafascynowani dokonaniami uczonego, a w szczególności jego księżycowym łazikiem Lunar Roving Vehicle  postanowili zbudować swój łazik naziemny.

Łazik miałby poruszać się po ziemi, monitorować stan atmosfery w danym miejscu i jeżeli zajdzie taka potrzeba to oczyszczać powietrze.

A oto fotorelacja z zajęć budowania z klocków łazika naziemnego.