Zmiany w Wielkiej Lidze Czytelników

Zawieszenie  zajęć w szkołach zmusiło organizatorów do  wprowadzenia kilku zmian w organizacji i przebiegu konkursu Wielka Liga Czytelników.

1. Etap I konkursu – zdobywanie sprawności czytelniczych, zostaje wydłużony do środy 6 maja 2020 r.

2. Etap II - test kwalifikacyjny dla kl. 5-8 odbędzie się 11 maja 2020 r. o godz. 16.00.

• W naszej szkole test dla kl. 5-8 będzie dotyczył książki „Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek”.
  • Na  adres e- mail uczniowie otrzymają test w edytorze tekstu Word.
  • Po uzupełnieniu testu uczestnicy będą zobowiązani odesłać go pocztą elektroniczną do godz. 17.00.

3. Etap II - test kwalifikacyjny dla kl. 1-4 odbędzie się 11 maja 2020 r. o godz. 13.00.

• Test dla kl. 1-4 będzie dotyczył książki „Kaktus na parapecie”.
  • Na  adres e- mail uczniowie otrzymają test w edytorze tekstu Word.
  • Po uzupełnieniu testu uczestnicy będą zobowiązani odesłać go pocztą elektroniczną do godz. 14.00.

4. Etap III - test powiatowy zostanie przeprowadzony w czwartek 28 maja 2020 r. o godz. 12.00.

• Test będzie sprawdzał znajomość książek:

kl. 1-4 Dominik Wieczorkiewicz: "Hulajnogą przez Smoczą Wyspę", wyd. Skrzat, rok 2019
kl. 5-8 Antonina Kasprzak: "Wiłka - smocza dziewczynka", wyd. BIS, rok. 2018

• W teście bierze udział od 1 do 3 najlepszych uczestników testu kwalifikacyjnego w obu kategoriach. Warunkiem jest zdobycie minimum 80% punktów w teście kwalifikacyjnym.
  • Test będzie pisany przez finalistów indywidualnie. Punkty uczestników z jednej placówki nie będą sumowane.
  • Test będzie miał formę internetowego formularza konkursowego.
  • Czas trwania testu: 45 minut.
  • W dniu 21 maja 2020 r. o godz. 12.00 zostanie przeprowadzony test próbny mający na celu usprawnienie przebiegu testu finałowego. Test ten będzie polegał na wypełnieniu kilku rubryk w formularzu i wysłaniu formularza. Nie będzie on oceniany.
  • Szczegółowa instrukcja przebiegu etapu finałowego zostanie opublikowana w terminie późniejszym.

APEL DO RODZICÓW I UCZESTNIKÓW

Zwracamy się z apelem do uczniów, rodziców i koordynatorów, aby kolejne etapy Wielkiej Ligi Czytelników traktować jako pożyteczną rozrywkę, a nie jako stresujące wydarzenie. Niech udział w tych etapach sprawia radość i nie obciąża umysłu nadmiernym napięciem. Bawmy się czytając książki, świętujmy rywalizując ze sobą w duchu życzliwości i szacunku. Mam nadzieję, że wspólne działania w maju przyniosą nam dużo przyjemności związanej z czytaniem książek i promowaniem literatury.