Narodowe Czytanie 2018 w naszej szkole

7 września 2018 r. uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Narodowe Czytanie 2018”.

Akcja "Narodowe Czytanie" organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Quo vadis Henryka Sienkiewicza, a w 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego to utwór, z którym zmierzyli się uczniowie naszej szkoły w ramach 7. edycji Narodowego Czytania.

Uczniowie: Aleksandra Grych, Dawid Pleban, Karol Chmiel, Weronika Chmura, Wiktoria Kasprzyk, Wiktoria Kleszcz, Gabriela Kułak, Maria Lach, Igor Litwa, Wiktoria Madej, Patryk Persak i Paulina Żmuda z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali fragmenty powieści ukazujące losy Cezarego Baryki na tle historycznych wydarzeń związanych z odradzającą się po 123 latach niewoli Polską.

Wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli  prezentację o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego. Na koniec wszyscy  otrzymali pamiątkowe stemple. Szkolne Narodowe Czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz uwrażliwiania na piękno języka polskiego.

Inicjatorkami przeprowadzonej w naszej szkole akcji były panie Agnieszka Jedynak i Sylwia Kos.