Dzień Spadającego Liścia

Dzień Spadającego Liścia to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. 23 września przedszkolaki przy Szkole Podstawowej w Woli Wielkiej żegnały kochane lato i zaprzyjaźniały się z jesienią. Jesień to piękna pora roku, która inspirowała muzyków, malarzy, pisarzy i… przedszkolaków naszej szkoły. Dzieci  wysłuchały fragmentu koncertu skrzypcowego „Jesień” z cyklu „Cztery pory roku” A. Vivaldiego, słuchały opowiadania pt. „ Bajka o jesiennym szalu” E. Ostrowskiej oraz obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się, dlaczego liście spadają z drzew. Same poruszyły swoją wyobraźnię: znając odpowiedzi na wszystkie zagadki, śpiewając piosenkę i tworząc jesienną muzykę. Z liści i plasteliny wykonały piękne ślimaczki, ludziki z liści oraz jesienne bukiety które zdobią przedszkolny korytarz.